Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Historia Placówki

O NAS …

Idea utworzenia żłobka jest wynikiem wnikliwej analizy potrzeb mieszkańców naszej Gminy Węgliniec.

Zapewnienie dostępu do opieki nad dziećmi ma na celu odciążenie rodziców oraz umożliwienie im swobodnego powrotu na rynek pracy. Decyzja o powstaniu żłobka dojrzewała bardzo długo ... ale dzięki zaangażowaniu władz naszej Gminy, uzyskanemu wsparciu finansowemu  z Budżetu Państwa w ramach Programu MALUCH+ 2020 oraz Rządowego Programu Rozwoju Inwestycji Lokalnych- osiągnęliśmy zamierzony cel. Na funkcjonowanie Żłobka- Gmina pozyskała również dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie 1431728, 48 zł. 

Nasza placówka jest nowoczesnym obiektem, zaprojektowanym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii: paneli fotowoltaicznych, ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła oraz wentylacją mechaniczną. Posiada również kanalizację technologiczną z pomieszczeń produkcyjnych bloku żywienia odprowadzającą ścieki poprzez osadnik tłuszczu.

Zespół pomieszczeń żłobkowych zaprojektowano tak, aby stanowiły odrębną, wydzieloną funkcjonalnie od reszty pomieszczeń całość. Posiadamy dwie sale zabaw, do których bezpośrednio przylegają pomieszczenia leżakowania dzieci wraz magazynem pomocniczym oraz łazienką. Pomieszczenia sanitarne posiadają dodatkowo stanowiska do przewijania wraz z brodzikiem i natryskiem dostosowane dla dzieci do 3 lat.

Wszystkie pomieszczenia żłobka znajdują na parterze i są dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Pracujemy w oparciu o zasadę równości szans kobiet i mężczyzn, a także o zasadę równych szans i niedyskryminacji.

Standardy i warunki żłobka uwzględniają w pełni rozwój małego dziecka. Słoneczne, kolorowe, bardzo dobrze wyposażone sale w zabawki i pomoce dydaktyczne stymulują rozwój dziecka a doświadczoną Kadra z opieką medyczną gwarantuje dziecku profesjonalną opiekę z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb.